Endonezya merkezli bulut mutfak girişimi Yummy, 12 milyon dolar yatırım aldı

Webrazzi

Endonezya’nın bulut mutfak girişimi Yummy, SoftBank Ventures Asia’nın liderliği üstlendiği B Serisi yatırım turunda 12 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Intudo Ventures ve Sovereign’s Capital ile yeni yatırımcılar Vectr Ventures, AppWorks, Quest Ventures, Coca Cola Amatil X ve Palm Drive Capital katıldı. B Serisi ile birlikte Yummy’nin bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 19,5 milyon dolara ulaştı.

Yummy’nin kurucu ortağı ve CEO’su Mario Suntanu, Covid-19 döneminde Yummy’nin işinin büyüme gösterdiğini söyledi. Yeni yatırımın da özellikle Covid-19’un devam eden etkisiyle başa çıkmak için operasyonlarını dijitalleştirmek ve teslimatları genişletmek isteyen markalar başta olmak üzere daha fazla ortak elde etmek için kullanılacağı belirtiliyor.

Yummy, bulut mutfak konusunda Endonezya’da Hangry ve Everplate adlı girişimlerle rekabet içerisinde. Suntanu, Yummy’nin diğer bulut mutfaklara kıyasla ana avantajının, mutfak olanaklarının yanı sıra tam olarak yönetilen konum ve mutfak işletim hizmetleri sunması olduğunu söylüyor. Bu da restoranların ve yeme-içme markalarının kendi ekiplerini işe almalarına gerek olmadığı anlamına geliyor. Bunun yerine, yiyecek hazırlama ve dağıtım, Yummy’nin çalışanları tarafından yapılıyor. Şirket ayrıca müşterilerine hedefli reklam kampanyalarında yardımcı olmak ve listelerini yemek dağıtım uygulamalarında daha görünür kılmak için bir veri analizi platformu da sağlıyor.

More

Carousell aims for exit within 4 years, possibly at value of US$1.1b or more
Kazakhstan Digital Accelerator Project Invests $500,000 Into 10 New Startups

MORE PRESS